אתה נמצא ב:דף הבית>מקצועות הלימוד>מתמטיקה>מערכי שיעור

מערכי שיעור

מערכי השיעור של רועי גבע


להלן מספר מערכי שיעור לדוגמא: 
https://roygeva.co.il/sample-lesson

במרכז הלמידה של רועי גבע נעשית עבודת רקע מקצועית יסודית ומעמיקה, שמטרתה להכין חומרים עדכניים, ברורים ומקיפים, שישמשו את תלמידי המרכז בתהליך הלמידה שלהם.


רועי גבע והצוות המקצועי שלו, בראשות בראשות עידן דולב, מנהל סניף הרצליה, ואסף אדר, מנהל סניף עירוני י"ד, עמלים ימים כלילות בכתיבת מערכי שיעור לתלמידי המרכז בכל רמות הלימוד השונות.


מערכי השיעור מכילים הסברים מפורטים בכל נושא, דוגמאות מלאות ותרגילים לעבודה עצמית עם פתרונות מלאים. המערכים מרכזים בצורה מסודרת את כל החומר הנדרש לבגרות, וכל תלמיד יכול ללמוד מהם ולהתקדם בקצב האישי שלו, ובכך לכסות את כל החומר הן מבחינת הבנת הרקע התיאורטי והן מבחינת פיתוח טכניקות פתרון והיחשפות למגוון רחב של סוגי תרגילים.


תלמיד שלמד נושא מסוים בעזרת מקבץ מערכי השיעור, קרא את ההסברים, ופתר את התרגילים לעבודה עצמית - מוכן בצורה הטובה ביותר להיבחן על הנושא.


יתרונות מערכי השיעור של רועי גבע:

 

 • במהלך שיעור כיתתי בבית הספר, מעט מאד תלמידים מצליחים לעמוד בקצב של המורה ולהבין כל מה שנאמר בכיתה. מערכי השיעור של רועי גבע, מאפשרים לתלמיד לסגור את הפערים, להבין את החומר שנלמד בכיתה בצורה הטובה ביותר, וליישם את החומר התיאורטי על ידי פתרון תרגילים נבחרים.
   
 • המערכים בנויים בצורה מסודרת ומדורגת, ומתאימים לסדר הלימוד הכרונולוגי בכיתה. כך לא נוצר בלבול בין החומר שנלמד בכיתה לחומר שנלמד במרכז הלמידה.
   
 • הספר איתו לומד התלמיד בכיתה מכיל אינספור תרגילים, ולתלמיד תמיד יש קושי בלדעת איזה תרגיל עדיף לפתור ועל איזה אפשר לדלג. הרבה פעמים התלמיד מבזבז זמן יקר רק על בחירת התרגילים.
   

התרגילים שנבחרו למערכי השיעור של רועי גבע, נבחרו בקפידה על ידי הצוות המקצועי, ותוך מחשבה שהתלמיד צריך להיחשף לכל סוגי התרגילים עליהם שמים דגש בבחינות הבגרות. במערכים של רועי גבע לא תמצאו תרגיל זהה שחוזר פעמיים. בכל תרגיל התלמיד לומד טכניקה חדשה או "טריק" חדש, מה שיאפשר לו להגיע הרבה יותר מוכן למבחן, ויחסוך לו זמן יקר בבחירת התרגילים הטובים.

 • זמינות ונגישות - תלמיד שמקבל מערך, לוקח אותו הביתה, ויכול להמשיך להתקדם וללמוד ממנו בזמנו הפנוי בבית, בקצב האישי שלו. כמו כן, אם התלמיד שכח נושא מסוים שנלמד לפני הרבה זמן, החומר תמיד נגיש לו, ומעבר מהיר על המערך הרלוונטי, יזכיר לו את הנושא ויחזיר אותו לשליטה מלאה בו.
   
 • לימוד בעזרת מערכי השיעור מפתח אצל התלמיד את הבנת הנקרא, ואת יכולותיו ללמידה עצמית, ומכין אותו להתמודדות עצמאית עם כל תרגיל. בכך מחזק את רמת הביטחון של התלמיד בבואו לפתור תרגיל במקצוע ה"מפחיד" שנקרא מתמטיקה.